En Yetkili İsim Duyurdu: İktidarın Emekli Paketi Belli Oldu

Türkiye’de görülen yüksek enflasyon nedeniyle milyonlarca emekli, sefalet maaşları ile hayatını sürdürmeye devam ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bugün yaptığı açıklamada ‘müjde’ gibi lanse ettiği paketle, iktidarın emeklileri adeta sosyal yardıma muhtaç bir grup olarak gördüğünü tescillemiş oldu.

EMEKLİYE ZAM YOK, AVUTMA VAR

Yıllarca prim ödeyen emekliler, şu anda aldıkları maaş ile geçinmekte zorlanırken, Bakan Işıkhan tarafından yapılan konuşmada, ilerleyen dönemde emeklilere yönelik hayata geçirilmesi planlanan uygulamalardan bahsedildi.

Emekliye doğrudan seyyanen zam yapmayan hükümet, avutma yolunu tercih ederken, milyonlarca emekli için açıkladığı pakette şu ifadelere yer verdi:

“SGK olarak, diğer bankalarla da kamu bankalarının miktarları asgari olacak şekilde promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerimiz, bankalara başvurarak bu promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kamu bankalarında başvurular bugün başladı. Ayrıca emeklilerimize bayram ikramiyesi ödemeleri, Ramazan Bayramı öncesinde 2-5 Nisan arasında banka hesaplarına yatırılacak.

Bunun dışında, emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz. PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde, Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız.

Ayrıca Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye’yi şehir şehir dolaşmalarının temellerini atacağız. Bunun gibi emeklilerimize imtiyaz sağlayan birçok uygulamayı emekliler yılı kapsamında günbegün kamuoyuyla paylaşacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x